KONCERT WIGILIJNY W PAŃSTWOWEJ SZKOLE MUZYCZNEJ I STOPNIA W KAMIENIU POMORSKIM

 

Tradycyjnie w grudniu , w sali koncertowej PSM I st. rozbrzmiewają melodie kolęd i pastorałek w wykonaniu uczniów szkoły. Tegoroczny koncert odbył się 18 grudnia bieżącego roku. Przed zebraną publicznością zaprezentowali się pianiści, gitarzyści, saksofoniści oraz zespóły: akordeonowo-fletowy, smyczkowy                         i skrzypcowo-fortepianowy. Wykonawcy przedstawili bożonarodzeniowe, zarówno polskie jak i zagraniczne utwory, które przeplatane były opowieścią o św. Mikołaju i jego fabryce zabawek. Zgromadzona publiczność z entuzjazmem uczestniczyła w koncercie nagradzając młodych wykonawców gromkimi brawami.

Z okazji świąt Bożego Narodzenia

składamy wszystkim mieszkańcom naszej gminy najserdeczniejsze życzenia zdrowych, pogodnych świąt, pełnych ciepła i rodzinnej atmosfery. Chwil pełnych nadziei, uśmiechu na twarzy i radości  w sercu. Niech Święta Bożego Narodzenia upłyną  w pokoju świerkowych gałęzi i melodii przepięknych staropolskich  kolęd.             

                           
                                                          Dyrektor, Nauczyciele, Ucznioweie i Pracownicy      
                                                         PSM I stopnia w Kamieniu Pomorskim

                      

 

                      

 

 

 

 

Koncert klasowy wiolonczelowo-saksofonowy 23.11.2019 r. 

KONCERT

Z OKAZJI 101 ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

Sala Koncertowa PSM I stopnia w Kamieniu Pomorskim

9 listopada 2019 r.

 

Z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbył się w PSM I stopnia w Kamieniu Pomorskim uroczysty koncert, w którym udział wzięli:  Przewodniczący Międzyzakładowej Organizacji Związkowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” Pan Mirosław Nowicki, Dyrektor PSM I stopnia – Pani Jolanta Przybycień oraz nauczyciele, uczniowie a także ich rodzice oraz inni goście.

Na koncercie rozbrzmiały pieśni, które towarzyszyły Polakom i Polsce na drodze do odzyskania niepodległości. Na początku muzycznego spotkania usłyszeć można było Warszawiankę 1831 w wykonaniu Szymona Krakowskiego na saksofonie z akompaniamentem Pana Tomasza Kasperskiego, a następnie - Przybyli ułani pod okienko, którą to pieśń zagrała na fortepianie Ernestyna Marcinkowska w duecie ze swoją nauczycielką Panią Anna Kask. Wiolonczelistka Maja Gliniecka zaprezentowała Wojenko, wojenko z towarzyszeniem Pani Natalii Szwarczak, zaś Emilia Wilczyńska, również z klasy wiolonczeli, wykonała wspólnie z Panem Maksymilianem Stryczkiem My, Pierwsza Brygada. Całości dopełnił zespół akordeonowo-fletowy, w którego wykonaniu publiczność miała okazję usłyszeć pieśń z późniejszego okresu walk o wolność i niepodległość naszego kraju – Warszawskie dzieci. Przejściem pomiędzy częścią instrumentalną a wspólnym śpiewaniem pieśni był występ uczniów niemal wszystkich klas, którzy pod kierunkiem Pani Małgorzaty Krzywdzik zaśpiewali – z akompaniamentem na instrumentach perkusyjnych - Na stażnicy.

 

Całości instrumentalnych prezentacji dopełniała opowieść, słowna podróż poświęcona roli, jaką odgrywały pieśni w drodze do wolności oraz niepodległości w świetle historii naszego kraju. A na zakończenie zabrzmiały pieśni – te, które towarzyszyły Polakom przez 123 lata zaborów, a szczególnie w latach 1914-1918, wspólnie zaśpiewane przez wszystkich zgromadzonych na koncercie przy akompaniamencie Pani Anny Kask.

W dniu 15.10.2019 roku w PSM I st. w Kamieniu Pomorskim odbyła się uroczystość z okazji obchodów Dnia Edukacji Narodowej oraz pasowania uczniów klas pierwszych. Pani Dyrektor wręczyła Nagrody dyrektora nauczycielom Pani Annie Kask i Pani Natalii Szwarczak, oraz nagrodę dla pracownika niepedagogicznego Pani Wandzie. Jacewicz. Uczniowie klas pierwszych wypowiedzieli uroczyste ślubowanie tym samym zostając ofelicjalnie przyjęci do grona społeczności Szkoły Muzycznej. Prowadząca uroczystość Pani Natalia Szwarczak wraz z przewodniczącą szkoły Aleksandrą Ujazdą złożyły nowym uczniom serdeczne życzenia z okazji ich pasowania . Nie zabrakło także życzeń od uczniów dla nauczycieli. Na koniec uroczystości zebrani goście wysłuchali wspaniałego koncertu w wykonaniu uczniów
 i nauczycieli szkoły. Młodzi artyści zostali wspaniałe przyjęci przez publiczność i nagrodzeni wielkimi brawami. Po zakończeniu koncertu wszyscy udali się na pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców .