ROK SZKOLNY 2018/2019

 

SUKCESY AKORDEONISTÓW

 

Uczniowie Szkoły Muzycznej I st. w Kamieniu Pomorskim doskonale zaprezentowali się podczas XXIV Słupeckich Spotkań Muzycznych.

 

 

W konkursie akordeonowym rywalizowało ponad stu solistów i kameralistów w pięciu kategoriach wiekowych. Filip Wojciechowski (klasa IV) oraz Kamil Szymański (klasa V) otrzymali tytuł laureata, każdy w swojej kategorii wiekowej. Ponadto po raz pierwszy wzięli udział w zmaganiach zespołów akordeonowych, z takim samym skutkiem! Na co dzień Filip oraz Kamil uczą się gry na akordeonie guzikowym w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Kamieniu Pomorskim pod okiem mgr Kacpra Trębacza.

 

ROK SZKOLNY 2017/2018

 I i III miejsce dla uczennic z klasy wiolonczeli!

Wiolonczelistki Maja Owczarzak i Emilia Wilczyńska z klasy wiolonczeli Pani Natalii Szwarczak kolejny raz odniosły sukces na konkursie wiolonczelowym. Dziewczynki zagrały na I Międzyregionalnym Konkursie Wiolonczelowym w Gorzowie Wielkopolskim i spośród 38 uczestników zdobyły:
I miejsce- Maja Owczarzak i III miejsce Emilia Wilczyńska. Serdecznie gratulujemy kolejnych sukcesów i życzymy dalszej owocnej pracy! :)
Pozdrawiam, 
Natalia Szwarczak

KOLEJNE SUKCESY KAMILA SZYMAŃSKIEGO

Sukces młodego akordeonisty Kamila Szymańskiego w Chorwacji!

 

 

Kamil Szymański uczeń 4 klasy akordeonu Pana Kacpra Trębacza z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Kamieniu Pomorskim, zdobył Pierwszą Nagrodę na „43 Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Puli – Chorwacja”.

Jako najmłodszy uczestnik w swojej kategorii wiekowej, Kamil godnie reprezentował przed międzynarodowym jury Państwową Szkołę Muzyczną I st. w Kamieniu Pomorskim, jak i miasto Kamień Pomorski, w odległej miejscowości Pula w Chorwacji.

Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy, który odbywa się corocznie w miejscowości Pula, położonej nad brzegiem Morza Adriatyckiego jest konkursem wysoko cenionym w Europie i rozpoznawalnym na całym świecie, z blisko 50 - letnia tradycją.

To już kolejny sukces Kamila na międzynarodowym konkursie. Młody akordeonista zajął także pierwsze miejsce na podium Międzynarodowego Konkursu Akordeonowego w Pradze, jest także laureatem wielu konkursów na terenie naszego kraju.

Wyjazd Kamila na tak prestiżowy konkurs, do tak odległego miejsca odbył się dzięki pomocy finansowej: Pana Sebastiana Mamzera, Pani Jolanty Fabijańskiej, Pana Macieja Kaczorowskiego, Pana Piotra Malinowskiego, Pana Bogdana Kokolusa, Pana Jacka Jarczaka, Pana Jana Hałuszczaka, Pana Mirosława Majchera i innych. Szczególne podziękowania kierujemy na ręce pana Marcina Kądzieli za pomoc w organizacji całego wyjazdu Kamila do odległej Chorwacji.

Link do nagrania występu Kamila: https://www.youtube.com/watch?v=LOfoKo

 

 

Kacper Trębacz

 

 

 

 

I i II miejsce dla uczennic z klasy wiolonczeli !

W dniu 21.04. 2018 odbył się X Regionalny Konkurs Wiolonczelowy " Miniatura" w Szczecinie. Swoją grę prezentowali uczestnicy ze: Szczecina, Goleniowa, Gryfina, Stargardu, Kamienia Pomorskiego i Żar. Szkołę Muzyczną w Kamieniu Pomorskim reprezentowały uczennice z klasy wiolonczeli p. Natalii Szwarczak: Maja Owczarzak i Emilia Wilczyńska. 

Maja na co dzień uczęszcza do II klasy cyklu sześcioletniego, swoją grę prezentowała w najmłodszej grupie wiekowej w której zajęła I miejsce.
Emilia jest uczennicą klasy IV cyklu sześcioletniego prezentując swoją grę w starszej grupie wiekowej zajęła II miejsce. 
Dziewczynkom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
Pozdrawiam, 
Natalia Szwarczak

                                        SUKCESY SAKSOFONISTÓW

 

Dnia 24 lutego 2018 roku odbył się konkurs w ramach międzynarodowego projektu artystycznego „Karawana Kultury” w Międzyzdrojach. Uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Kamieniu Pomorskim – Szymon Krakowski, z klasy saksofonu p. Tomasza Kasperskiego zajął 3 miejsce w kategorii solistów. Przy fortepianie towarzyszył mu p. Maciej Kamiński.

 

 

 

Dnia 27 lutego 2018 roku odbył się II Zachodniopomorski Festiwal Duetów Instrumentów Dętych Szkół Muzycznych I st. w Szczecinie. Duet uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Kamieniu Pomorskim – Szymon Krakowski i Kacper Kuchta z klasy saksofonu p. Tomasza Kasperskiego zajęli drugie miejsce. 

 

                                                                                                Tomasz Kasperski

 

 

Pierwsze miejsce

Filipa Wojciechowskiego

na Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym

 


Filip Wojciechowski zajął I miejsce podczas I Międzynarodowego Konkursu Akordeonowego w Solcu Kujawskim zorganizowanego  w dniach 
02 - 03 czerwca dla uczniów szkół muzycznych. Filip na co dzień uczęszcza do III klasy cyklu sześcioletniego PSM I st. w Kamieniu Pomorskim, a swoją wiedzę z zakresu gry na akordeonie pogłębia pod okiem p. Kacpra Trębacza. Podczas zmagań konkursowych na scenie Soleckiego Domu Kultury, zaprezentowało się niemalże osiemdziesięciu wykonawców z Polski i zagranicy, którzy rywalizowali ze sobą w siedmiu kategoriach wiekowych. Filip wygrał pierwszą z nich prezentując wirtuozowski repertuar, którym zachwycił jury oraz publiczność zgromadzoną na widowni sali koncertowej w Solcu Kujawskim.

III MAJOWY KONKURS GITAROWY

 

22.05.2017 roku w Szczecinie odbył się III Majowy Konkurs Gitarowy, organizowany przez Wydział Instrumentalny Akademii Sztuki w Szczecinie. Jako, że jest to impreza ogólnopolska, w tym roku do Szczecina przyjechali uczniowie m.in z Koszalina, Kołobrzegu, Gorzowa Wielkopolskiego oraz Łodzi. Ciekawostką jest fakt, że konkurs nie jest podzielony na kategorie wiekowe. Do konkursu przystąpiło 16 uczestników, a różnica wieku pomiędzy najmłodszym a najstarszym wyniosła 10 lat. Hania Kwiatkowska, uczennica III klasy Szkoły Muzycznej I stopnia w Kamieniu Pomorskim, ucząca się w klasie gitary P. Macieja Kosteckiego otrzymała wyróżnienie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Kolejne sukcesy wiolonczelistek

17 maja 2017 roku odbył się IV Zachodniopomorski Konkurs Wiolonczelowo - Kontrabasowy w Pyrzycach, w którym wzięło udział 26 wiolonczelistów w dwóch kategoriach wiekowych. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Maja Owczarzak zdobywając II miejsce, oraz Emilia Wilczyńska zdobywając wyróżnienie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!

IX edycja Regionalnego Konkursu Wiolonczelowego „MINIATURA”

 

8 kwietnia 2017 w PSM. I st. im. T. Szeligowskiego w Szczecinie odbyła się IX edycja regionalnego konkursu wiolonczelowego "Miniatura". W konkursie brali udział reprezentanci szkół muzycznych : PSM I st. w Kamieniu Pomorskim, PSM I i II st. w Stargardzie, OSM I st. w Szczecinie, Szkoła Muzyczna I st. w Goleniowie, PSM I st. w Szczecinie, Niepubliczna Szkoła Muzyczna " Muzyczny Promyk " w Szczecinie, Prywatna OSM I st. L. Piwoni w Szczecinie, PSM I st.  w Żarach.

Przesłuchania konkursowe podzielone były na 3 grupy wiekowe.

Naszą szkołę w konkursie reprezentowały:  Emilia Wilczyńska uczennica klasy trzeciej, która zdobyła II miejsce oraz Maja Owczarzak uczennica klasy pierwszej, która zdobyła III miejsce

 

Na zakończenie konkursu wszyscy uczestnicy wykonali wspólnie utwór " Oda do radości"  L. van Beethovena. Orkiestrą dyrygował przewodniczący jury dr Tomasz Szczęsny.

XIII MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL - KONKURS KARAWANA KULTURY

25.02.2017 r. w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach odbył się XIII Międzynarodowy Festiwal - Konkurs KARAWANA KULTURY " MUSIC ISLANDS OPEN”. W projekcie wymiany kulturowej wzięli udział uczniowie naszej szkoły oraz szkół muzycznych ze Świnoujścia, Gorzowa Wielkopolskiego, Pyrzyc, , MDK Świnoujście, MDK Międzyzdroje, MOK Wolin, Fundacji Teatr Teatr, soliści i zespoły z kilku miast Rosji i Białorusi. Podczas festiwalu wystąpili: Paulina Prażanowska i Marta Krakowska z klasy altówki p. Damiana Krajki oraz Paweł Sypiański z klasy fortepianu p. Zofii Szymańskiej. Poza festiwalem, w ramach konkursu dla instrumentalistów wzięli udział i otrzymali tytuł laureata: Antonina Beyer i Magda Cieślar z klasy fletu p. Katarzyny Krajki, Kamil Szymański z klasy akordeonu p. Kacpra Trębacza, Emilia Wilczyńska z klasy wiolonczeli p. Natalii Szwarczak oraz Maja Gabryszak z klasy skrzypiec p. Elżbiety Głowackiej. Gratulujemy laureatom, ich rodzicom i nauczycielom oraz życzymy satysfakcji i radości z nauki i pracy w PSM I st. w Kamieniu Pomorskim.

Kamil Szymański uczeń klasy akordeonu P. Kacpra Trębacza z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Kamieniu Pomorskim otrzymał wyróżnienie na XXIII Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Mławie. Jest to konkurs o dużym znaczeniu dla akordeonistyki polskiej, w którym brali udział najlepsi młodzi akordeoniści ze szkół i akademii muzycznych z całej Polski.

 

     Kamil reprezentował naszą szkołę w pierwszej kategorii przeznaczonej dla uczniów klas I-III szkół muzycznych I stopnia, która zdaniem jury, w tegorocznej edycji wyróżniała się bardzo wysokim poziomem wykonania utworów muzyki klasycznej i współczesnej przez młodych muzyków.

 

      Festiwal, w którym reprezentował swoje umiejętności Kamil trwał trzy dni, od 9 do 11 lutego 2017 roku. W pierwszym i drugim dniu odbywały się przesłuchania. W trzecim dniu, po ogłoszeniu wyników i wręczeniu dyplomów i nagród, zwycięzcy wystąpili ponownie na koncercie laureatów.

 

      Festiwal Akordeonowy w Mławie jest kolejnym konkursem o zasięgu ogólnopolskim,
w którym brał udział Kamil zdobywając wysoką lokatę.

 

        Gratulujemy Kamilowi i nauczycielowi P. Kacprowi Trębaczowi sukcesów i wspaniałych osiągnięć !

 

Uczennica klasy

fletu  

Antonina Beyer

Laureatką

XII Międzynarodowego Festiwalu - Konkursu KARAWANA KULTURY

"CHRISTMAS GIFT'',

który odbył się

07-10.12.2016 r. w Międzyzdrojach.